📍 Za nami pierwszy Klub Pacjenta w Miasto Dąbrowa Górnicza. W spotkaniu organizowanym wspólnie z Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB wzięło udział ponad 100 osób 😍

📍Uczestników spotkania powitali Bożena Borowiec - wiceprezydent Miasta Dąbrowy Górniczej oraz dr hab. Marcin Lis, profesor Akademia WSB - WSB University, prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. Patronat honorowy nad spotkaniem sprawował Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej


📍Pierwszy z wykładów poświęcony został miażdżycy. Informacje na temat tej choroby przekazywała Katarzyna Szymczyk - kardiolog Polsko-Amerykańskich Klinik Serca III Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii w Dąbrowie Górniczej, Grupa American Heart of Poland.


📍 W agendzie spotkania nie mogło też zabraknąć cennych wskazówek na temat prawidłowego żywienia. Praktycznymi poradami w tym zakresie podzieliła się Alicja Widera, dietetyk Grupy American Heart of Poland, zachęcając do tego, by jeść kolorowo i wprowadzać do diety jak najwięcej warzyw i owoców 🥦🥑🍅🍊

📍 Podsumowaniem spotkania był wykład Małgorzaty Doros,


📍 Tradycyjnie już na "klubowiczów" czekała także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań oraz indywidualnych rozmów ze specjalistami z zakresu kardiologii i dietetyki. Swoje stoisko dla uczestników przygotował też Narodowy Fundusz Zdrowia 💙💙💙

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spotkanie i przypominamy, że już pojutrze - 9️⃣ lutego - widzimy się w Katowice - oficjalny profil miasta 😊