Kolejny Klub Pacjenta w Województwo Śląskie za nami - tym razem mieliśmy okazję gościć w Katowice - oficjalny profil miasta 🙂

📌 Spotkanie otworzyła prelekcja dr. n. med. Jana Kabata, ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej, Szpital św. Elżbiety w Katowicach, pt. „Choroby cywilizacyjne – plaga XXI wieku”.
📌 O tym, jak ważny jest w ruch naszym codziennym życiu i jakie znaczenie ma fizjoterapia na każdym etapie leczenia opowiadała
Karolina Zięcina, fizjoterapeutka Szpitala Św. Elżbiety, Grupa American Heart of Poland. 🏋️‍♀️🤸Podkreślała przy tym, że utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej może być szczególnie ważne właśnie w sytuacji pogorszenia się zdrowia. "Zabieg chirurgiczny to dla organizmu obciążenie o wydatku energetycznym porównywalnym do biegu maratońskiego. Łatwiej zatem sprostać takim sytuacjom, gdy jesteśmy w formie" - mówiła.
📌Podsumowaniem spotkania była prelekcja specjalisty ds. medycyny laboratoryjnej Artur Gabrysiak Spec Med. Lab. pt. "Jak samodzielnie sprawdzić swoje zdrowie