Nasze Kluby zyskują sobie wierne grono słuchaczy - tym razem mogliśmy już po raz drugi gościć w Miasto Ustroń 🥰


👉Tematem przewodnim spotkania była szeroko rozumiana profilaktyka nowotworowa - rak jest bowiem drugą co do śmiertelności chorobą cywilizacyjną, z jaką zmaga się nasze społeczeństwo.


👉 Uczestnicy mogli wysłuchać m.in. cennych informacji na temat tego, w jaki sposób budować odporność swojego organizmu i jak ważny jest to czynnik w walce z rakiem. Oddzielny wykład został poświęcony też badaniom przesiewowym i markerom nowotworowym.


👉Niezwykle ciekawym elementem spotkania było wystąpienie prelegentek ze Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach, które nie tylko przedstawiły sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi, ale też w praktyce - na specjalistycznych fantomach -pokazały, jak prawidłowo prowadzić samobadanie piersi i jąder.


👉- W medycynie często mówi się o złotej godzinie. Ja z kolei lubię mówić o złotych 1️⃣0️⃣ minutach, które co miesiąc poświęćmy na dokładną samokontrolę. To czynność, która może uratować nam życie❗️ - podkreśliła prelegentka Alicja Matusiak.


👉 W ramach wspierania profilaktyki zdrowotnej uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów cukru i ciśnienia oraz indywidualnych konsultacji, a także odebrać voucher na badania w Laboratorium Uzdrowisko Ustroń American Heart of Poland.

❤️Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania oraz Przemysław Korcz - Burmistrz Miasta Ustroń za patronat honorowy nad wydarzeniem ❤️