Za nami drugie spotkanie Klubu Pacjenta w Suwałkach ❤️ Spotkanie miało miejsce w dniu 14 czerwca 2023r., w budynku Państwowej Uczelni Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika. Zostało zorganizowane wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Uczestnicy spotkania po powitaniu przez Katarzynę Kucia-Garncarczyk, Prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” obejrzeli film z poradami prof. Andrzeja Bochenka, współzałożyciela i konsultanta ds. kardiochirurgii Grupy American Heart of Poland, nt. znaczenia aktywności fizycznej w każdym wieku, szczególnie dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

W trakcie spotkania rozmawialiśmy m. in. o programach profilaktycznych Narodowego Funduszu Zdrowia oraz o zdrowej diecie. O tym, co jeść dla zdrowia, mówiła dietetyk Beata Krzywacka z Grupy American Heart of Poland.

Wykorzystanie bezpłatnych narzędzi NFZ w codziennej trosce o dietę oraz aktywność fizyczną, w ramach tematu „Akademia NFZ – sposób na długie życie”,  omówił Maciej Suchocki, z Delegatury Podlaskiego Oddziału NFZ w Suwałkach.

Spotkanie w Suwałkach to nie tylko okazja do tego, by pogłębić wiedzę na temat diety i profilaktyki, ale również w praktyce zadbać o swoje zdrowie – np. na stoisku NFZ, gdzie uczestnicy mogą poznać skład i masę swojego ciała.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie i do zobaczenia w trakcie kolejnego Klubu Pacjenta w Suwałkach ❤️