Drugie spotkanie Klubu Pacjenta Fundacji “Z sercem do Pacjenta” w Augustowie za nami ❤️

Spotkanie miało miejsce w dniu 15 czerwca 2023r. i zostało zorganizowane wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Szlaszyński, Starosta Augustowski 
❤️

Uczestnicy spotkania zostali powitani przez Katarzynę Kucia-Garncarczyk, Prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

W trakcie spotkania rozmawialiśmy m. in. o diecie oraz programach profilaktycznych Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozwijając hasło „ZdrowieJEMY” – o tym, co jeść dla zdrowia, mówiła dietetyk Beata Krzywacka z Grupy American Heart of Poland – podstawę zdrowej diety powinny stanowić warzywa i owoce jako źródło witamin, minerałów, antyoksydantów i włókna roślinnego.

Wykorzystanie bezpłatnych narzędzi NFZ w codziennej trosce o dietę oraz aktywność fizyczną, w ramach tematu „Akademia NFZ – sposób na długie życie”,  omówił Maciej Suchocki, z Podlaskiego Oddziału NFZ.

Spotkanie w Augustowie to nie tylko okazja do tego, by pogłębić wiedzę na temat diety i profilaktyki, ale również w praktyce zadbać o swoje zdrowie – np. na stoisku NFZ, gdzie uczestnicy mogą poznać skład i masę swojego ciała.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie i do zobaczenia w trakcie kolejnego Klubu Pacjenta w Augustowie ❤️