11 maja mieliśmy okazję po raz pierwszy gościć w ramach #KlubPacjenta w Mysłowice – profil oficjalny – było to pierwsze miasto, które samo wystąpiło do nas z prośbą o organizację spotkania

🫶Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic oraz Adam Niedzielski, Ministerstwo Zdrowia!

📍 w trakcie spotkania o nowoczesnej kardiochirurgii mówił dr n. med. Krzysztof Białek kardiochirurg Grupy American Heart of Poland, który zaprezentował m.in. różne metody leczenia chorób serca, a także podkreślał, na jakie objawy powinniśmy zwracać szczególną uwagę ☝️
📍 Informacje o tym, jak samodzielnie sprawdzić swoje zdrowie przedstawił Artur Gabrysiak, specjalista ds. medycyny laboratoryjnej American Heart of Poland . Podkreślił przy tym, że za główne przyczyny zgonów – zarówno w skali naszego kraju, jak i całego świata – odpowiedzialne są w pierwszej kolejności choroby układu krążenia oraz nowotwory, a w obu tych przypadkach ryzyko zachorowania można znacząco zmniejszyć, pamiętając o badaniach profilaktycznych i zdrowym stylu życia.
📍 Oddzielny wykład został poświęcony tematowi diety 🥦🍊🥗 Do tego, aby jeść jak najbardziej kolorowo, zadbać o swoją florę jelitową czy pamiętać o piciu wody i aktywności fizycznej zachęcała w prelekcji pt. „ZdrowieJEMY” dietetyk Alicja Widera, Grupa American Heart of Poland.
📍 Uczestnicy spotkania mogli też skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów ze specjalistami. Na specjalnym stanowisku mogli również uzyskać informacje o ofercie przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Dziękujemy za spotkanie w Mysłowicki Ośrodek Kultury i zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Pacjenta w Województwo Śląskie i nie tylko ❤️