Za nami kolejny #KlubPacjenta w Śląskie. Pozytywna energia1️⃣8️⃣ maja spotkaliśmy się ze słuchaczami w Akademia WSB – WSB University po raz drugi w: Miasto Dąbrowa Górnicza, pod patronatem honorowym: Ministerstwo Zdrowia oraz Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej. Współorganizatorami Klubu, obok Fundacji “Z sercem do Pacjenta” oraz Grupy American Heart of Poland było: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce” oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB❤️👉 Było to dla nas wyjątkowe spotkanie z uwagi na to, że towarzyszyła mu kampania https://zaglosemserca.com/ W ramach tej inicjatywy swoje siły połączyły takie podmioty jak: Fundacja “Z sercem do Pacjenta“, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce“, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca, Obywatele Zdrowo Zaangażowani oraz Boehringer Ingelheim. Celem tej inicjatywy jest szerzenie wiedzy na temat niewydolności serca – szacuje się, że zmaga się z nią ok. 1️⃣ 2️⃣ 0️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ Polaków 😥 Stąd też tematyka poszczególnych wykładów skupiała się na tym, jak diagnozować, leczyć oraz zapobiegać tej chorobie.👉 Kilka słów o niewydolności serca okiem kardiologa przedstawiła lek. med. Katarzyna Szymczyk, kardiolog American Heart of Poland. O tym, jak zapobiegać niewydolności serca mówiła z kolei pielęgniarka edukacyjna Ewa Sielicka. Bardzo ważną perspektywę w leczeniu tej choroby przedstawiła Agnieszka Wołczenko, Prezes Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce”, która podzieliła się nie tylko cenną wiedzą w tym zakresie, ale też własnymi doświadczeniami po przebytym zawale serca.👉 W części praktycznej uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów z kardiologiem. Do ich dyspozycji było też specjalne stoisko kampanii “Za głosem Serca”, które cieszyło się ogromną popularnością 🙌👉 Swoją wiedzą zaproszeni specjaliści podzielili się również ze słuchaczami Radio CCM, w ramach specjalnej audycji poświęconej Klubowi Pacjenta oraz Kampanii “Za głosem Serca” ❤️Dziękujemy bardzo za spotkanie, czekamy już na kolejne! 🥰#ZaGłosemSerca #edukacja #zdrowie #FundacjazSercemdoPacjenta #kardiologia #profilaktyka #chorobyserca #zdrowiepubliczne #zsercemdopacjenta #klubpacjenta #śląskie #dąbrowagórnicza #zdroweserce #niewydolnośćserca #kardiologia #chorobycywilizacyjne