Kolejny Klub Pacjenta w Wielkopolsce – 22 maja spotkaliśmy się po raz drugi w Gnieźnie, w Instytucie Kultury Europejskiej UAM. Współorganizatorami Klubu Pacjenta byli: Grupa American Heart of Poland, Szpital Pomnik Chrztu Polski oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gnieźnie.
❤️
 
W trakcie spotkania Klubu Pacjenta uczestnicy wysłuchali prelekcji związanych z onkologią:
▶️ wykładu chirurga Mateusza Hena pt. „Profilaktyka nowotworów przewodu pokarmowego” Lekarz chirurg ze Szpitala Pomnik Chrztu Polski, podkreślił, że #NFZ prowadzi pod tym kątem świetnie skonstruowany program profilaktyczny.
▶️ – Nie bójmy się rozmawiać o emocjach i szukać pomocy specjalistów. Szukajmy zdrowych i skutecznych technik redukujących stres – mówiła psycholog Katarzyna Zygaj podczas swojej prelekcji pt. ,„Czym jest stres, jak się objawia i jak sobie z nim radzić?
▶️ podczas wykładu Izabeli Kołodziejczak, przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału NFZ każdy mógł dowiedzieć się szczegółów na temat bezpłatnego programu profilaktycznego: Akademia NFZ
▶️ Była to także okazja do spotkania ze specjalistami, skorzystania z bezpłatnych badań i odwiedzenia stoiska NFZ ds. profilaktyki!
 
Patronami honorowymi spotkania Klubu Pacjenta byli: Ministerstwo Zdrowia oraz Piotr Gruszczyński – Starosta Gnieźnieński 🫶