Za nami plenerowy Klub Pacjenta Fundacja “Z sercem do Pacjenta”, który odbył się w Chorzowie podczas: Wielki Piknik Rodzinny „Śląskie – dobrze się tu czuję” na Polach Marsowych Park Śląski i 15. urodzinach Telewizja TVS.
Na świeżym powietrzu, na stoisku Grupy American Heart of Poland, kardiolodzy: dr hab. n. med. Adam Janas i dr n. med. Iwona Banasiewicz-Szkróbka odpowiedzieli na wiele pytań, które dotyczyły zarówno profilaktyki, tego jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca, a także tego jak postępować, gdy choroba (np. zawał) już wystąpiła.
Z kolei z fizjoterapeutką Agatą Nowak-Lis wszyscy chętni rozmawiali na temat m. in. powrotu do aktywności po przebytych chorobach, poprawy wydolności fizycznej czy bezpiecznego uprawiania sportu.
Poza tym uczestnicy mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia i dowiedzieć się jak powinni zmienić swój styl życia i nawyki żywieniowe, żeby jak najdłużej pozostać w dobrym zdrowiu.
– Cieszę się, bo ciekawie spędziłam popołudnie. Mimo nie najlepszej pogody, nie tylko miałam okazję dobrze się pobawić i zrelaksować, ale także otrzymałam cenne rady, co powinnam zrobić, żeby utrzymać dobrą kondycję – mówiła jedna z osób odwiedzających stoisko Grupy American Heart of Poland.
– Jestem po zawale, dlatego, gdy tylko zobaczyłem stanowisko ze specjalistą nie wahałem się nawet chwili. Podczas rozmowy poznałem wskazówki, które pomogą mi zmniejszyć ryzyko powtórnego zawału – dodał uczestnik wydarzenia, który miał okazję do rozmowy z kardiologiem.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, a także Telewizja TVS za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.