❤Za nami trzecie spotkanie #KlubPacjenta w Gnieźnie❤

Podczas spotkania rozmawialiśmy o wyzwaniach związanych z wielolekowością (polipragmazją) u osób starszych oraz demencją, a także o znaczeniu badań profilaktycznych w kierunku chorób raka piersi i chorób odkleszczowych.

Na pytania:

👉kiedy możemy mówić o wielolekowości (polipragmazji)❓

👉na co zwrócić uwagę przyjmując leki i jak prawidłowo to robić❓

👉czy mogą występować interakcje pomiędzy lekami ❓

👉 jak rozpoznać demencję❓

👉 jak sobie z nią radzić❓

👉 i wiele wiele innych pytań …

odpowiadali zaproszeni eksperci:

dr n. farm. Katarzyna Molęda-Krawiec, dyrektor ds. farmacji Grupy American Heart of Poland, psycholog Katarzyna Żabierek, Szpital Pomnik Chrztu Polski.

Eksperci z Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie zaprezentowali projekt edukacyjny „Mały kleszcz – duży problem?” dotyczący zagrożeń oraz profilaktyki chorób odkleszczowych. Na stoisku eksperckim edukowali jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi.

Nie zabrakło również czasu na indywidualne rozmowy z zaproszonymi specjalistami i możliwość wykonania przesiewowych badań profilaktycznych jak choćby pomiar ciśnienia czy pomiar poziomu cukru😃

Dziękujemy partnerom Szpital Pomnik Chrztu Polski, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie za współpracę przy organizacji kolejnego już spotkania #KlubPacjenta w Gnieźnie❤

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Piotr Gruszczyński – Starosta Gnieźnieński. Dziękujemy!

#WielolekowośćSeniorów, #Demencja, Powiat Gniezno, #MiastoGniezno, #ProfilaktykaZdrowia, #RazemdlaSeniorów, #WartoWiedzieć,#DbajmyoSeniorów