📌Za nami spotkanie #KlubPacjenta z okazji Światowego Dnia Cukrzycy w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych Mielec w Miasto Mielec😀

📣 Nie czekajmy, aż cukrzyca rozwinie się i przejmie kontrolę nad nami, bo drobna zmiana w naszym stylu życia może przynieść długofalowe korzyści. Regularna kontrola choroby pozwala na uniknięcie jej najgroźniejszych powikłań i wpływa na lepsze funkcjonowanie z cukrzycą. 📣

✅Spotkanie było organizowane wspólnie z Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Diabetycy Koło w Mielcu, a patronat nad nim sprawował Stanisław Lonczak – Starosta Powiatu Mieleckiego Powiat Mielecki, Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca oraz Ministerstwo Zdrowia.🫶

▶️ Tym razem w agendzie spotkania znalazło się wiele cennych informacji na temat zdrowego odżywiania oraz o tym jak powinna wyglądać dieta w cukrzycy. Te kwestie omówiła i wyjaśniła Pani Agata Potępa Dobry Dietetyk🥦🥗

▶️ Z kolei Pani Patrycja Sułyk podzieliła się ze słuchaczami ciekawą kwestią, jaką jest wpływ funkcjonowania jelit na cukrzycę🙌

▶️ Wykład pod tytułem ”Monitorowanie glikemii przy pomocy nowoczesnych metod. Solidne podstawy i zestaw praktycznej wiedzy!” przedstawiła @Edyta Wojtczak, pielęgniarka, ekspert ds. edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia firmy Abbott💙

📌 Nie zabrakło też bezpłatnych badań American Heart of Poland oraz możliwości indywidualnych rozmów ze specjalistami – dzięki czemu słuchacze mogli od razu w praktyce zastosować się do przekazanych wskazówek z zakresu profilaktyki.🙂

✅Dziękujemy za kolejne udane spotkanie i czekamy na kolejne❗️

#mielec #podkarpacie #podkarpackie #nfz #edukacja #klubpacjenta #zsercemdopacjenta #zdrowie #profilaktyka #serce #zdrowysenior #zdrowiepubliczne #cukrzyca #chorobycywilizacyjne