Kolejny Klub Pacjenta w Województwie Śląskim. Pozytywna energia, pierwszy Klub w Tychach – organizowany we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Tychach 😊
👉 Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać m.in. wykładu na temat tego, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia ma wysiłek fizyczny i jakie formy ruchu są wskazane dla seniorów 🏋️‍♀️🚴‍♀️ Do aktywności w każdym wieku zachęcał dr hab. n. med. Adam Janas – kardiolog Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach, Grupa American Heart of Poland.
👉 O życiu z rozrusznikiem serca i tym, na co jego posiadacze powinni uważać, mówił kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych Maciej Pruski. Podzielił się ze słuchaczami wieloma cennymi wskazówkami, np. jaką prowadzić rehabilitację czy w jaki sposób podróżować samolotem, mając rozrusznik serca ❤️
👉 Ewa Gruchot z Wydziału Obsługi Klienta i Profilaktyki Narodowego Funduszu Zdrowia pokazała, jakie programy i nowoczesne narzędzia w zakresie profilaktyki zdrowia oferuje NFZ. O takich rozwiązaniach jak Akademia NFZ, Diety NFZ czy Internetowe Konto Pacjenta uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć również na stoisku Narodowego Funduszu Zdrowia. Dopełnieniem profilaktyki w praktyce były bezpłatne badania ciśnienia i poziomu cukru.
👉 Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy, który powitał uczestników i podkreślił, jak istotne są tego typu spotkania i pogłębienie swojej wiedzy w zakresie zdrowia w każdym wieku.
Dziękujemy, że byliście z nami, a już 2️⃣8️⃣ kwietnia będziemy mogli się spotkać w Tychach po raz kolejny 🥰
 
#tychy #slaskie #śląskie #zdrowie #profilaktyka #zsercemdopacjenta #wyklady #nfz #narodowyfunduszzdrowia #powszechnaopiekazdrowotna #zdroweserce #serce #kardiologia #klubpacjenta