Kolejny Klub Pacjenta został zorganizowany przez Fundację “Z sercem do Pacjenta” w ramach ustrońskiego Forum Seniora, inicjatywy Dziennika Zachodniego. Spotkanie miało miejsce 21 kwietnia w hotelu Wilga w Uzdrowisku Ustroń, Grupa American Heart of Poland.

W ramach Forum Seniora w Ustroniu gośćmi byli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz Przemysław Korcz, Burmistrz Ustronia. W spotkaniu z gośćmi uczestniczyli przedstawiciele Grupy American Heart of Poland: Adam Szlachta, Marcin Bruszewski oraz Wojciech Budzowski.

Grupa American Heart of Poland była współorganizatorem spotkania Klubu Pacjenta Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, na który zaprosiliśmy mieszkańców Ustronia i okolic. Dziękujemy za wsparcie organizacji spotkania Klubu Pacjenta zespołowi Uzdrowiska Ustroń pod kierownictwem Izabeli Bożek.

O wpływie obturacyjnego bezdechu sennego na wzrost ciśnienia tętniczego krwi mówiła lek. med. Justyna Tyfel-Paluszek – specjaliskta chorób wewnętrznych oraz specjalista chorób płuc z Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland.

Natomiast o urorehabilitacji – o tym komu może pomóc, na czym polega i jak radzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami układu moczowego – mówiła mgr Marta Sapeta, fizjoterapeutka, Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland.

Z seniorami spotkali się także przedstawiciele policji, straży pożarnej, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Na naszym stoisku można było otrzymać materiały informacyjne oraz wykonać bezpłatne badania (np. pomiar ciśnienia, pomiar składu ciała, pomiar cukru).

Za zorganizowanie badań bardzo dziękujemy: mgr pielęgniarstwa Grażynie Procner, pielęgniarce oddziałowej i mgr Beacie Puczek, pielęgniarce oddziałowej, specjalistce pielęgniarstwa diabetologicznego oraz kardiologicznego z Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland.

Przychodnia Akademicka zapewniła specjalny mammobus przygotowany na mobilne szerzenie świadomości o przeciwdziałaniu rakowi piersi (warto pamiętać, że darmowe badanie profilaktyczne piersi przysługuje raz na dwa lata kobietom od 50 do 69 roku życia).

Podczas Forum Seniora nie zabrakło porad na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, czy ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa i ubezpieczenia społecznego.

Partnerem honorowym 11. edycji Forum Seniora był Urząd Wojewódzki w Katowicach.