Za nami trzecie spotkanie Klubu Pacjenta Fundacji “Z sercem do Pacjenta” w Bielsku-Białej,
współorganizowane z: Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pacjentów “EcoSerce” ❤️
➡️ O niewydolności serca – nie tylko z punktu widzenia eksperta, ale również pacjentki – mówiła Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia “EcoSerce”. Przedstawiła również misję kampanii zaglosemserca.com, w ramach której swoje siły zjednoczyły Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce”, Fundacja “Z sercem do Pacjenta”, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca, Obywatele Zdrowo Zaangażowani oraz Boehringer Ingelheim, by wspólnie docierać do jak najszerszego grona z informacjami na temat niewydolności serca ❤️
➡️ Nie zabrakło też informacji na temat zdrowego odżywiania, które jest jednym z kluczowych elementów długofalowej profilaktyki zdrowotnej 🍉🥦🥗 O zdrowej diecie mówiła Ewa Glońska-Strączek, dietetyk American Heart of Poland. Omówiła również 7️⃣ zasad dla zdrowego stylu życia – tzw. Life’s Simple 7 – w skład których wchodzi np. rzucenie palenia, aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie czy utrzymanie prawidłowej masy ciała.
➡️ W części praktycznej naszego spotkania uczestnicy mogli poczynić już pierwsze kroki w profilaktyce zdrowotnej, biorąc udział w bezpłatnych badaniach, korzystając z indywidualnych rozmów ze specjalistami oraz odwiedzając stoisko Kampanii #zagłosemserca.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie oraz Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia i Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska-Białej za patronat honorowy nad spotkaniem 🥰

#ZaGłosemSerca #edukacja #zdrowie #FundacjazSercemdoPacjenta #kardiologia #profilaktyka #chorobyserca #zdrowiepubliczne #zsercemdopacjenta #klubpacjenta #śląskie #bielskobiala #zdroweserce #niewydolnośćserca #kardiologia #chorobycywilizacyjne #dieta.