Drugie spotkanie Klubu Pacjenta w Województwo Małopolskie – w Gmina Chrzanów, gdzie mieliśmy okazję gościć 5️⃣ czerwca na spotkaniu organizowanym wspólnie z Chrzanowskim Uniwersytetem Trzeciego wieku i Narodowym Funduszem Zdrowia ❤️
👉 Głównymi tematami były tym razem kwestie związane z profilaktyką, leczeniem i rozpoznaniem zawału oraz programy NFZ, dzięki którym każdy z nas może lepiej zadbać o swoje zdrowie 💪
👉 Cenną wiedzą na temat zawału serca dzielił się dr hab. n. med. prof. uczelni Aleksander Żurakowski, kardiolog American Heart of Poland. Nie tylko w przystępny sposób wyjaśnił na czym dokładnie polega zawał i jakie są jego przyczyny, ale też rozprawił się z kilkoma “mitami” na jego temat, jak np. przekonaniem, że zawał jest domeną mężczyzn czy że nie ma zawału bez bólu w klatce piersiowej. A o tym, jak bardzo ważne są prelekcje na ten temat mogą świadczyć liczne pytania z sali 🙂
👉 Do większej aktywności fizycznej, badań profilaktycznych i zdrowego odżywiania zachęcał Marek Gdula z Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W codziennym dbaniu o zdrowie nieodzownym wsparciem mogą być przedstawione przez niego programy, jak Akademia NFZ czy portal https://diety.nfz.gov.pl/ , który oferuje ponad 7500 przepisów i 10 zbilansowanych planów żywieniowych 🥗🍉🍳
👉 Dopełnieniem spotkania była możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i odwiedzenia stoiska Narodowego Funduszu Zdrowia. Patronat honorowy nad spotkaniem sprawował Andrzej Uryga Starosta Powiat Chrzanowski oraz Adam NiedzielskiMinisterstwo Zdrowia