Uroczysta inauguracja zarządzania Szpitalem Wielospecjalistycznym w Sztumie przez Grupę American Heart of Poland została zakończona spotkaniem edukacyjno-zdrowotnym tzw. Klubem Pacjenta, zorganizowanym przez Fundacja “Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland❤️

Uczestnicy spotkania pod patronatem Ministra Zdrowia, Leszka Sarnowskiego – Starosty Sztumskiego oraz Leszka Tabora – Burmistrza Sztumu, które otworzyli Katarzyna Kucia-Garncarczyk – Prezes Fundacji “Z sercem do Pacjenta” oraz Adam Szlachta, prezes Zarządu American Heart of Poland, wysłuchali prelekcji: dr. n. med. Wojciecha Sakiewicza, ordynatora oddziału wewnętrznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Sztumie, doktor Anny Litwin, ordynator oddziału neurologii Szpitala Wielospecjalistycznego w Sztumie. 

Prelekcję przedstawiła także Hanna Jankiewicz – Kierownik Sekcji profilaktyki – Wydział Obsługi Klientów i Profilaktyki Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ponad 100 osób skorzystało z dostępnych podczas wydarzenia badań przesiewowych, które były prowadzone przez pracowników Szpitala Specjalistycznego w Sztumie oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dziękujemy!❤️