📣 Młodzieżowy #KlubPacjenta, tym razem w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Podczas interaktywnego spotkania z młodzieżą rozmawialiśmy na temat aktywności fizycznej, cukrzycy oraz trenowaliśmy pamięć🧠
Czy wiecie, że:
👉aktywność fizyczna przedłuża nasze życie od 5 do 7 lat ‼️
👉cukrzyca to podstępna choroba, która rozwija się latami, dlatego warto wykonywać regularne badania profilaktyczne ‼️
👉każdy wiek jest dobry na trening pamięci ‼️. Zachęcamy, by wykonywać go 2-3 razy w tygodniu przez min. 30 minut.
✅️ Podczas prelekcji, Tomasz Rosiak, kardiolog inwazyjny, Grupa American Heart of Poland, podkreślił nie tylko korzyści zdrowotne płynące z regularnej aktywności fizycznej, ale także podzielił się własnym doświadczeniem i historią, ukazując, jak sport stał się integralną częścią jego życia.
✅️ Barbara Kucharska, edukator zdrowia z Fundacja Diabeciaki opowiadała nam, że cukrzyca to schorzenie wymagające kompleksowej opieki, a zawód przyszłości, jakim jest edukator zdrowotny pomaga pacjentom z chorobami przewlekłymi.
✅️Nauka i trening pamięci są istotne dla utrzymania zdrowego funkcjonowania mózgu. Projekt “Trening pamięci – 5 minut dla mózgu”, który poprowadziła edukatorka Fundacja “Z sercem do Pacjenta” – Justyna Jakubów.
➡️Dziękujemy ekspertom Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, którzy edukowali na temat profilaktyki w ramach Akademia NFZ oraz wykonywali badania analizy składu masy ciała.
👥 Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wieluński, Pan Marek Kieler. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania 👏