Jak dbać o zdrowie? W Miasto i Gmina Sztum już to wiedzą! Fundacja “Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland wspólnie ze Starostwo Powiatowe w Sztumie zorganizowała Pomorski Klub Pacjenta w Sztumskie Centrum Kultury.W wydarzeniu wzięło udział niemal 200 uczestników, którzy z przyjemnością uczestniczyli w prelekcjach.-Uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się wykładom.-Co ciekawe, podczas wystąpienia lek. Bogumiła Pałubicka-Elmasri, ordynator oddziału rehabilitacji kardiologicznej w Szpital w Sztumie, Grupa American Heart of Poland otrzymaliśmy informację, że najlepiej ćwiczyć po odpowiednim nawodnieniu, na powietrzu, żeby mieć odpowiednią ilość tlenu, a intensywność wysiłku należy zwiększać stopniowo.-Powinniśmy redukować ilość stresu, ponieważ działa destruktywnie nie tylko na serce, ale na cały organizm.- Edyta Dawiskiba przeniosła nas w świat japońskiego Slow Joggingu, pokazując, jak ta aktywność wpływa na długowieczność. ➡️Nie zabrakło również zajęć ruchowych, które dodatkowo dostarczyły uczestnikom energii, Pani Edyta Stowarzyszenie Slow Jogging Polska porwała słuchaczy do krótkiej aktywności.-Swoimi uwagami co do systemu ochrony zdrowia – w trakcie panelu pt. „Nowoczesna medycyna – edukacja, profilaktyka i diagnostyka w regionie” – podzielili się zarówno przedstawiciele branży medycznej, jak i samorządowcy.-Profilaktyka jest bardzo potrzebna dla naszego zdrowia – do takiego wniosku doszli rozmówcy. – Poprzez budowanie świadomości na temat profilaktyki pacjent będzie rzadziej trafiał do szpitala – podsumował Adam Szlachta, prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland.-Uczestnicy korzystali z darmowych porad kardiologa, neurologa, fizjoterapeuty. Każdy chętny mógł wykonać badania przesiewowe.-Mogliście zasięgnąć rad farmaceutów Grupy American Heart of Poland podczas przeglądu lekowego. Dziękujemy za wasze zaangażowanie!-Między innymi: EKG personalne Fundacja eZdrowie, pomiar poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia oraz analizę składu masy ciała.Ponadto można było się poruszać podczas warsztatów slow joggingu, a także porozmawiać z ekspertami Pomorskiego OW #NFZ ds. profilaktyki. Akademia NFZSłuchaczki z kierunku technik usług kosmetycznych Pomorska Medyczna Szkoła Policealna w Sztumie “Sztumski Medyk” przeprowadzały analizę skóry twarzy za pomocą specjalistycznego urządzenia.Pomorski Klub Pacjenta odbył się pod patronatem honorowym Ministerstwo Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, a także pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Starosty Starostwo Powiatowe w Sztumie Leszka Sarnowskiego.Głos Seniora#PomorskiKlubPacjenta #ZSercemdoPacjenta #Zdrowie #Badania #Wykład #Zdrowystylżycia #Profilaktyka