🫀🌟 Zadbaj o swoje serce! 🌟🫀pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczno – edukacyjne w ramach #KlubuPracjenta w Łęczycy.
⭐️Interesującą prelekcję dotyczącą nowości NFZ w opiece zdrowotnej, w zakresie m.in.: zmian w programach profilaktycznych dla kobiet, opieki koordynowanej i dodatkowych badań w POZ, Indywidualnego Planu Opieki Medycznej (IPOM) oraz leczenia uzdrowiskowego wygłosiła Anna Leder, rzeczniczka prasowa Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ.
⭐️Podczas wykładu dotyczącego profilaktyki kardiologii lek. med. Izabela Plesiewicz, kardiolog Grupy American Heart of Poland, przekonywała nas o prostych krokach, które możemy podjąć, aby zadbać o nasze serce. To m.in.: aktywność fizyczna, zdrowa dieta, regularne badania, odpowiedni sen, trening umysłu oraz unikanie stresu.
👉Dodatkowo podczas #KlubuPacjneta obyły się bezpłatne badania przesiewowe m.in.: pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia. Istniała również możliwość indywidualnych rozmów z kardiologiem oraz wykonania analizy składu masy ciała.
👉Spotkania #KlubówPacjenta to również okazja do skorzystania z doświadczenia i wiedzy ekspertów z NFZ. Tym razem naszym partnerem podczas wydarzenia byli specjaliści z Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ, którzy zaprezentowali programy profilaktyczne w ramach Akademia NFZ.
👉Uczestnicy mieli również okazję otrzymać bezpłatne materiały edukacyjno – profilaktyczne Fundacja “Z sercem do Pacjenta” tj. dzienniczek pacjenta, koperta życia, broszura 5 minut dla mózgu – kreatywne ćwiczenia na trening pamięci.
👥Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Łęczycki – Janusz Mielczarek oraz Burmistrz Łęczycy – Paweł Kulesza. Serdecznie dziękujmy👏
👥Współorganizatorem Klubu Pacjenta był również Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wasze pytania i aktywna uczestnictwo sprawiły, że spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także interaktywne! 💬💡
Pamiętajmy, że małe zmiany mogą prowadzić do wielkich korzyści dla serca! ❤🌱