❤Za nami trzeci Klub Pacjenta w KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości we współpracy z kampanią “Za głosem Serca” Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce”🙂

👉Podczas Klubu Pacjenta Fundacja “Z sercem do Pacjenta”  prelegenci omawiali różne zagadnienia związane z niewydolnością serca.

👉O niewydolności serca z perspektywy pacjenta opowiedziała Agnieszka Wołczenko Prezes Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów “EcoSerce”, natomiast o niewydolności serca z perspektywy lekarza opowiedział dr n. med. Janusz Prokopczuk – kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Centrum Sercowo-Naczyniowe w Kędzierzynie-Koźlu, Grupa  American Heart of Poland

👉Trzecią prelekcję pt. „Telemedyczna rehabilitacja hybrydowa – nowe perspektywy rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych dla chorych z niewydolnością serca.”­ przedstawiła mgr fizjoterapii Małgorzata Świątkiewicz z Centrum Kardiologicznego „Pro Corde” Wrocław PRO CORDE Dom Medyczny Opole

❤Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy nie tylko chętnie słuchali prelekcji, ale również korzystali z atrakcji zdrowotnych: analiza składu masy ciała, pomiar ciśnienia i cukru, fantomy piersi, materiały kampanii edukacyjnej ”Za Głosem serca”. Uczestnicy mogli też wyrobić kartę #EKUZ na stoisku ds. profilaktyki Opolskiego Oddziału NFZ. Podczas Klubu Pacjenta wykonano ponad 150 badań.❤

👉Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Masełko – Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski Powiat kędzierzyńsko-kozielski oraz Pani Prezydent Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle. Dziękujemy!

Spotkanie w ramach Klubów Pacjenta organizowane w całej Polsce odbywają się pod patronatem honorym Ministerstwo Zdrowia

#nfz #KlubPacjenta #prelekcja #edukacja #kardiologia #zdroweserce #prawapacjenta #dieta #zdrowystylżycia