❗️Rewelacyjna frekwencja – prawie 300 osób wzięło udział w Opolskim Klubie Pacjenta!Fundacja “Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland wspólnie ze starostwem i miastem Kędzierzyn-Koźle zorganizowała Opolski Klub Pacjenta.📍Spotkanie otworzył dr n. med. Janusz Prokopczuk, kardiolog Grupa American Heart of Poland z Sebastian Świderski siatkarzem, medalistą mistrzostw świata. Sportowiec opowiedział o swoich problemach zdrowotnych po zakończeniu kariery czynnego zawodnika.➖Trafiłem do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z zatorem żylnym płuc. Było dla mnie zaskoczeniem, ja – młody, wysportowany, który niedawno skończył karierę?!
Wróciłem więc do dobrego odżywania i aktywności fizycznej. I to polecam każdemu🙂📍Uczestnicy z zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcjom.✔️Dr. n. med. Janusz Prokopczuk omawiał zagadnienia związane z kardiologią sportową po przebytym zawale serca.✔️Dr. n. med. Klaudia Plinta, neurolog SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, opowiadała o zaburzeniach pamięci, wyjaśniając, że nie zawsze są one związane z chorobą Alzheimera.✔️Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, dzieliła się sprawdzonymi strategiami efektywnego zarządzania własnym czasem.✔️Barbara Pawlos, rzeczniczka prasowa Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, zaprezentowała aplikację Moje Zdrowie+, nieocenione narzędzie do monitorowania stanu zdrowia.Nie zabrakło również zajęć ruchowych, które dodatkowo dostarczyły uczestnikom energii, dr Joanna Gradek ze Stowarzyszenia Slow Jogging Polska porwała do krótkiej aktywności słuchaczy.Uczestnicy korzystali z darmowych porad kardiologa, dietetyka, psychologa klinicznego, neuropsychologa czy farmaceuty podczas przeglądu lekowego. Każdy chętny mógł wykonać badania przesiewowe.📍Opolski Klub Pacjenta zakończył się występem artystycznym. Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla stand-uper Damian Skóra przygotował specjalnie na tę okazję stand-up o zdrowiu.📍Opolski Klub Pacjenta odbył się pod patronatem honorowym Ministerstwo Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, a także pod patronatem Pawła Masełko – starosty kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Sabiny Nowosielskiej – prezydent Kędzierzyna-Koźla.Paweł Masełko – Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu Stowarzyszenie Slow Jogging Polska American Heart of Poland #OpolskiKlubPacjenta #Zdrowie #ProfilaktykaZdrowotna #NFZ #KędzierzynKoźle #MinisterstwoZdrowia