👉To było bardzo udane spotkanie – pierwszy #KlubPacjenta w Sztumskim Centrum Kultury 😍
👉Wykłady poprowadzili: dr n. med. Przemysław Wilczewski, kardiolog, Hanna Jankiewicz, koordynator ds. profilaktyki, Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia, Bożena Paplińska, pielęgniarka kardiologiczna.
👉Doktor Wilczewski mówił o faktach i mitach na temat chorób układu krążenia. Hanna Jankiewicz opowiedziała o bezpłatnych programach profilaktycznych dostępnych dla każdego – Akademia NFZ i portal diety.nfz.gov.pl, natomiast pielęgniarka, Bożena Paplińska będzie wyjaśniać, jak dbać o osoby po zawale serca❤️
👉Po skończonych prelekcjach wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad medycznych oraz wykonać badania.
😁Najbardziej zainteresował mnie wykład o objawach zawału serca, bardzo dobrze mieć wiedzę na ten temat, doktor wyjaśnił wszystko szczegółowo – mówiła uczestniczka Klubu Pacjenta.
😁Bardzo dobrze, że mogłam skorzystać z porad specjalistów, wykonać badania, indywidualnie porozmawiać z kardiologiem – dodała słuchaczka Klubu Pacjenta.
Patronat nad wydarzeniem objęli: Leszek Sarnowski, Starosta Starostwo Powiatowe w Sztumie oraz Leszek Tabor, Burmistrz Sztumu, który otworzyli dzisiejszy Klub Pacjenta.