Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Młodzieżowy #KlubPacjenta w Wieluniu

22 listopada, 2023 - 10:00 - 12:00

📣 Zapraszamy na bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne #KlubPacjenta, organizowane przez Fundacja “Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Tym razem powiemy o aktywności fizycznej, cukrzycy, zdrowym sercu oraz kreatywnym umyśle.
📅 Data: 22 listopada 2023r.
🕔 Godzina: 10.00 – 12.00
📍 Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Wieluniu, ul. Nadodrzańska 4.

✅️ Podczas interaktywnej prelekcji, Tomasz Rosiak, kardiolog inwazyjny podkreśli nie tylko korzyści zdrowotne płynące z regularnej aktywności fizycznej, ale także podzieli się własnym doświadczeniem i historią, ukazując, jak sport stał się integralną częścią jego życia. Jego pasja do zdrowego stylu życia może stanowić inspirację dla uczestników, zachęcając ich do podejmowania aktywności fizycznej.
✅️ Cukrzyca jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się zaburzeniem gospodarki węglowodanowej, co prowadzi do podwyższonego poziomu glukozy we krwi. To schorzenie wymaga kompleksowej opieki, a edukator zdrowotny pomaga pacjentom na co dzień funkcjonować z cukrzycą, nauczyć się monitorować poziom glukozy we krwi, stosować leki, a także prowadzić zdrowy styl życia, obejmujący odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną i kontrolę wagi. O czym powie Barbara Kucharska, prezes Fundacja Diabeciaki.
✅️Nauka i trening pamięci są istotne dla utrzymania zdrowego funkcjonowania mózgu. Projekt “Trening pamięci – 5 minut dla mózgu”, który poprowadzi edukatorka Fundacja “Z sercem do Pacjenta” – Justyna Jakubów, to innowacyjne podejście do dbania o kondycję umysłową.

➡️Nie zabraknie również okazji do indywidualnych rozmów z zaproszonymi specjalistami i ekspertami Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ds. profilaktyki oraz badań m.in. analizy składu masy ciała.

👥 Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wieluński, Pan Marek Kieler, a #KlubyPacjenta odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.
👉Przyjdźcie, posłuchajcie, zadawajcie pytania i bądźcie częścią tej ważnej dyskusji. Razem możemy zdobyć wiedzę, która pomoże nam troszczyć się o zdrowie ❤.

Serdecznie zapraszamy! 🤝🧠🚴‍♀️🏃‍♂️
📣UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY, WSTĘP WOLNY‼️

#sercekochasport#sporttozdrowie#treningpamięci#cukrzyca,

Szczegóły

Data:
22 listopada, 2023
Godzina:
10:00 - 12:00

Miejsce wydarzenia

Wieluń
ul. Nadodrzańska 4
Wieluń, Łódzkie Poland
+ Google Map