W ramach „50 tygodni w Mieście Nauki” trwa Tydzień Śląska, będący zarazem półmetkiem obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice – oficjalny profil miasta 2024.
 
Jednym z punktów agendy o tematyce „Serce Śląska” była wycieczka do Uzdrowiska Ustroń, gdzie w Klubie Kuracjusza odbył się Klub Pacjenta, współorganizowany przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. 
 
Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów, dotyczących profilaktyki chorób cywilizacyjnych i zdrowego stylu życia. 
 
Nie zabrakło również praktycznych zajęć – poznano lecznicze właściwości solanki i borowiny, które są dumą uzdrowiska.  Dodatkowo, uczestnicy zwiedzili pijalnię wód i zobaczyli odwierty solanki, która ma niezwykłe korzyści zdrowotne. 
 
To była wyjątkowa okazja do połączenia edukacji, zdrowia i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dziękujemy organizatorom, wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie! 
 
Tydzień Śląska jest dofinansowany ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.